Co to jest ECO HEIZ?

Urządzenie ECO HEIZ to piec elektryczny do centralnego ogrzewania (CO) oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej (CWU) w domu, mieszkaniu, domku letniskowym, firmie itd. Urządzenie zamiast tradycyjnych grzałek, wykorzystuje technologię ogrzewania rdzeniowego. Elementy grzejne indykcyjne w kształcie spiral są wykonane ze specjalnego stopu stali szlachetnej i ogrzewają przepływającą przez nie wodę.

Grzejnik elektryczny ECO HEIZ przeznaczony jest do regularnego ogrzewania lub dogrzewania dobrze izolowanych pomieszczeń lub budynków i stanowi ekonomiczną i funkcjonalną alternatywę dla ogrzewania gazem, węglem czy innymi paliwami.

 

Budowa pieca elektrycznego ECO HEIZ

eco-heiz-przekroj_full

Ważnymi elementami kompaktowego ogrzewania elektrycznego ECO HEIZ są:

Bezwałowa, wysokowydajna pompa z silnikiem kulowym.

Trzy indykcyjne wkłady grzewcze ze stali nierdzewnej.

Zaawansowana, bezgłośna elektronika sterująca przełączaniem trybów pracy i mocy urządzenia.

 

 

 

Jak działa elektryczne ogrzewanie rdzeniowe?

Elektryczne ogrzewanie ECO Heiz podgrzewa wodę, która następnie przepływa przez system centralnego ogrzewania CO i/lub wężownicę zbiornika ciepłej wody użytowej CWU.

Elektryczne ogrzewanie jest kompletną i funkcjonującą jednostką składającą się z podgrzewacza elektrycznego wraz z trzema indukcyjnymi rejestrami grzewczymi wykonanymi ze stali szlachetnej. Niski poziom hałasu zapewnia pompa obiegowa o wysokiej wydajności. Urządzenie zawiera także ogranicznik temperatury bezpieczeństwa oraz elektroniczną stałą kontrolę temperatury z dodatkowymi funkcjami kontroli trybów załączania. Wszystkie elementy mające kontakt z wodą są odporne na korozję.

Woda zasysana na dopływie przez wysokowydajną pompę dostaje się do ogrzewania elektrycznego. Tutaj znajdują się trzy wkłady grzejne ze stali szlachetnej, które podgrzewają wodę.

Układ spiralny wkładów grzejnych za bezstopniowo nastawianą pompą obiegową, gdzie woda znajduje się jeszcze w silnym ruchu, powoduje efektywne i pewne odprowadzenie ciepła z elementów grzejnych. Podgrzana woda wychodzi przez dopływ umieszczony na górze do układu centralnego ogrzewania (CO) lub wężownicy zbiornika na wodę użytkową (CWU). Na  wyjściu  wody z pieca elektrycznego ECO Heiz znajduje się zawór bezpieczeństwa i samoczynny odpowietrzacz. W obudowie znajduje się także integrowany ogranicznik temperatury bezpieczeństwa i elektroniczna regulacja. Regulacja temperatury stałej i sterowanie wybiegu pompy chronią przed ewentualnym przegrzaniem.

 

Zalety rdzeniowego ogrzewania elektrycznego ECO HEIZ

Charakterystycznymi cechami ogrzewania elektrycznego z wykorzystaniem cewek indukcyjnych ECO HEIZ są:

  • Niskie koszty zakupu i instalacji urządzenia.
  • Brak konieczności zakupu i dostarczenia paliwa stałego lub ciekłego.
  • Brak konieczności przygotowania pomieszczeń technicznych dla urządzeń i gromadzenia paliwa.
  • Brak kotła lub zbiornika oleju oraz konieczności ich czyszczenia.
  • Brak zagrożenia wyciekiem oleju lub gazu.
  • Brak konieczności utrzymania i konserwacji komina – komin nie jest w ogóle potrzebny do działania pieca elektrycznego ECO HEIZ.
  • Piec elektryczny ECO HEIZ samoczynnie dobiera moc elementów grzejnych do aktualnych potrzeb – nawet 9 poziomów mocy automatycznie dobieranych w zależności od trybu pracy.
  • Piec elektryczny ECO HEIZ pasuje do wszystkich rodzajów podłączeń CO/CWU i  może być przyłączony w dowolnym miejscu instalacji
  • Współpracuje z instalacją fotowoltaiczną (PV) do produkcji prądu ze słońca!

Dodatkowe oszczędności dzięki specjalne dobranym taryfom energii elektrycznej  do ogrzewania elektrycznego.

Piec elektryczny ECO HEIZ doskonale nadaje się do modernizacji źródła zasilania CO/CWU w istniejących mieszkaniach i domach. Jego podłączenie jest proste i nie nastręcza problemów nawet Instalatorowi CO/CWU który instaluje je po raz pierwszy.

Służymy pomocą zdalną przy podłączeniach, organizujemy kursy dla autoryzowanych Instalatorów ECO HEIZ a także zapewniamy przeszkolone ekipy montażowe w dowolnym miejscu Polski.

 

Zastosowanie i sposób montażu ECO HEIZ

ECO Heiz  dzięki  kompaktowej  budowie i  cichej  pracy  może być montowany w wielu miejscach, np. kotłowni,  piwnicy czy na strychu. Niewielka głębokość wbudowania pozwala na montaż na lub w ścianie, nie powstaje więc zapotrzebowanie na przestrzeń dla ogrzewania. ECO Heiz może być stosowany do grzania każdego rodzaju istniejących wodnych instalacji grzejnych CO oraz CWU.  Może współpracować z buforem centralnego ogrzewania CO I dowolnym zasobnikiem centralnej wody użytkowej CWU.

Piec elektryczny ECO HEIZ może pracować w instalacjach z cyrkulacją wymuszoną, w układzie zamkniętym lub otwartym.

Piec elektryczny ECO HEIZ jest przeznaczony do zasilania niskotemperaturowych wodnych instalacji centralnego ogrzewania o maksymalnej temperaturze roboczej do 90ºC, wykonanych z rur stalowych, miedzianych,   polietylenowych,   polipropylenowych, CPVC   itp.

Współpracuje z dowolnym typem grzejników tj.:   żeliwne,  stalowe  (płytowe, łazienkowe, dekoracyjne), miedziane (łazienkowe i konwektorowe), aluminiowe, podłogowe, ścienne, sufitowe oraz nagrzewnicami i kurtynami powietrznymi.

ECO HEIZ może stanowić jedyne źródło zasilania CO/CWU lub może współpracować ze wszystkimi rodzajami   kotłów i pieców CO oraz dowolnymi zbiornikami CWU i buforowymi o pojemności od 100 l do 1000 l.

 

ogrzewanie-pompa-ciepla-grzejniki-kaloryfer_2_small ogrzewanie-pompa-ciepla_small ogrzewanie-pompa-ciepla-podlogowe

 

Osobne rozdzielacze i akcesoria (dostępne jako dodatkowe wyposażenie) pozwalają na podłączenie obwodów ogrzewania podłogowego lub kaloryferów oraz jako wspomaganie pompy ciepła przy niskich temperaturach.

Ogrzewanie elektryczne ECO Heiz może być montowane w małych pomieszczeniach w domu (np. na poddaszu lub w piwnicy) i zaopatrywać przez odgałęzienie bez rozdzielacza obwody kaloryferów centralnego ogrzewania lub rozdzielacz ogrzewania podłogowego.

Dodatkowo na życzenie istnieje możliwość integracji jednego urządzenia do zasilania centralnego ogrzewania CO oraz podgrzewania wody użytkowej CWU (patrz wyposażenie dodatkowe RSES).

 

Przykładowe instalacje i sposoby podłączenia ECO HEIZ:

 

eco-heiz-piec-elektryczny-rdzeniowy-ogrzewanie-podlogowe

Podłączenie ECO HEIZ do centralnego ogrzewania podłogowego lub mat kapilarnych.

 

 eco-heiz-piec-elektryczny-rdzeniowy-kaloryfery

Podłączenie ECO HEIZ do centralnego ogrzewania z kaloryferami lub panelami grzewczymi.

 

 eco-heiz-piec-elektryczny-rdzeniowy-co-cwu

Podłączenie  ECO HEIZ do naprzemiennego ogrzewania centralnej wody użytkowej CWU (wężownica) oraz instalacji centralnego ogrzewania CO z wykorzystaniem zaworu sterowanego temperaturą.

 

 

Dostępne modele oraz parametry pieca elektrycznego ECO HEIZ:

eco-heiz-tabelka-paramatery-piecow

 

Dane techniczne pompy wodnej zintegrowanej z piecem elektrycznym ECO HEIZ:

eco-heiz-tabelka-paramatery-pompy

 

Jak wygląda zużycie energii elektrycznej w domu pasywnym oraz energooszczędnym?

W budynkach pasywnych i energooszczędnych dzięki ograniczeniu strat cieplnych, pozyskiwaniu ciepła z otoczenia, a także akumulowaniu go wewnątrz budynku zmniejsza się wydatki energetyczne potrzebne dla zapewnienia komfortowych warunków bytowych wewnątrz. Taka filozofia budowania domów sprawiła, że w bilansie rocznym do budynku – po uwzględnieniu wszystkich zysków i strat – należy doprowadzić ok. 15 kWh/(m2•rok) a w przypadku domów energooszczędnych 30kWh/(m2*rok) energii z zewnątrz. W tradycyjnym budownictwie wykonywanym i projektowanym w zgodzie z obecnie obowiązującymi normami zapotrzebowanie na energię przekracza nierzadko 120 kWh/(m2•rok).

Dobierając moc pieca elektrycznego ECO HEIZ  -poza wiedzą o technologii w jakiej wykonany jest dom i systemie ogrzewania – kierujemy się między innymi poniższą tabelką:

eco-heiz-tabelka_mocy_small

 

PORÓWNANIE POMPY CIEPŁA ORAZ PIECA ELEKTRYCZNEGO ECO-HEIZ

Jeśli chcesz zobaczyć konkretny przykład rocznego zużycia energii przez pompę ciepła oraz piec elektryczny ECO HEIZ – zapisz się poniżej – otrzymasz dostęp do szczegółowych danych przykładowej instalacji ECO HEIZ ze zdjęciami oraz informacjami na temat zużycia mediów i kosztów we współpracy z instalacją fotowoltaiczną!

Odbierz RAPORT

Twój koszyk:

Odbierz RAPORT ROCZNYCH KOSZTÓW

Ogrzewanie prądem jest nie tylko wygodne ale od teraz może być także tanie! - dzięki rewolucyjnemu ogrzewaniu rdzeniowemu ECO HEIZ.

Porównanie rzeczywistych kosztów używania pieca elektrycznego ECO HEIZ oraz pompy ciepła do ogrzewania domu (CO) oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej! (CWU).

Adres e-mail
Imię
Telefon

Dziękujemy za zapisanie się!